Blogi


Vähendame oma ökoloogilist jalajälge

Juba mõnda aega oleme püüdnud vähendada oma tegevuse keskkonnamõju. Kahjuks on mõned säravad projektid vahepealse paari aasta jooksul seisma jäänud. Mitmest edukast muutusest saame siiski juba rääkida.

11.10.2022


Oleme asendamas PVC sisaldusega materjale keskkonnasõbralikumate vastu. Näiteks suured reklaambännerid trükime PVC vabale võrgule ja erinevatele kangastele. Selline bänner on küll kallim, aga järjest enamate klientide jaoks on hinnast olulisem valikukriteeriumiks ökoloogiliselt puhtam toode. Võrreldes PVC materjalidega on PVC vaba kangas muidugi vaieldamatult esinduslikum ja atraktiivsem materjal. Nii on hinnast hoolimata siseruumi mõeldud reklaamtoodetele polüesterkangast klassikaliste materjalide asemele müüa siiski üsna lihtne.

Reklaampaneel
Foto: Comdecor
PVC vabad reklaampaneelid, kus sama raami saab kasutada korduvalt uute reklaamikampaaniate jaoks - vahetad lihtsalt välja graafikakanga.

Selleks, et kangas oleks messidel ja üritustel lihtsalt kasutatav, on vaja vahetada klassikalised reklaamstendid uute lahenduste vastu. Kanga jaoks on meil 3 tooteperekonda – komposiittrussid, t-flex profiilsüsteem ja s-tube torukonstruktsioonid. S-Tube vahetab välja klassikalised roll up stendid, bännerstendid ja popup seinad. Trussid sobivad suurte fortoseinte, kaasaskantavate messibokside, reklaamtornide, pop up poodide jmt. ehitamiseks. T-Flex on rätsepatööna valmistatav profiilsüsteem. Toodeteks sisustuspaneelid seintele, oma mustrite ja piltidega vaheseinad, graafikaga kaetud messiboksid ja valguskastid, -postid, -kuubikud poodi, messile või avalikku ruumi. Uus lahendus T-Flexil on ruumi müra neelavad akustilised vaheseinad ja fotolõuendid seintele.

Roll up bänner
Foto: Comdecor
Rollupi asemel kasutatav vahetatava kangaga reklaamstend. PVC materjali asemel kasutatakse veepõhiste värvidega trükitud kangast. Erinevalt rollupist ei pea seda stendi iga uue reklaamkampaania jaoks välja vahetama.

Kõikide nende lahenduste puhul on oluliseks eeliseks nende korduvkasutatavus. Kui messid siiani ehitatakse tihti üles PVC-plaatidest või reboardist, mis pärast üritust minema visatakse, siis truss ja t-flex võimaldavad vahetada lihtsalt graafikakangaid ja minna uuele üritusele juba uue sõnumiga. Trussi lisaeeliseks on võimalus kohandada messistendid erinevate suurustega pindadele. Sama lugu on näiteks rolluppi asendava S-Tubega. Kui rollup tuleb sõnumi vananedes reeglina minema visata, siis S-Tube stendile tellid lihtsalt uue sukana paigaldatava kanga ja kasutad sama stendi edasi.

Messistend
Foto: Comdecor
Messistend, mis sobitub erineva suuruse ja kujuga messiboksidesse. Erinevalt plaatidest ehitatud lahendustest saad trussist konstruktsiooni kasutada uuesti ka siis, kui su reklaamikeel muutub või soovid ehitada midagi täiesti teistsugust.

Lisaks ökoloogilisemale materjalile kasutame ka ökoloogilisemaid trükivärve. Kui PVC-d trükitakse lahustipõhiste solvent-värvidega, siis meie trükime oma kangaid ja polüestervõrku ÖKO-Tex standardi kohaste veepõhiste värvidega.

Üks, kus saame taaskasutusega oluliselt oma jalajälge muuta on alumiiniumi taaskasutus. Alumiiniumi ümbersulatamisele kulub kõigest 5% energiast, mida on vaja alumiiniumi esmatootmiseks maagist. See on 20x energiasääst. Võõraste reklaamstendide taaskasutamine on keeruline, kallis ja kohati võimatu. Aga stendid võib lammutada ja ümbertöötlusse saata. Nii olemegi korraldanud alumiiniumist reklaamstendide vastuvõtmise ja lammutamise. Need osad, mida saab, saadame ümbertöötlusse, mida ei saa, utiliseerime korrektselt omal kulul.


Vähendame oma ökoloogilist jalajälge

11.10.2022

Juba mõnda aega oleme püüdnud vähendada oma tegevuse keskkonnamõju. Kahjuks on mõned säravad projektid vahepealse paari aasta jooksul seisma jäänud. Mitmest edukast muutusest saame siiski juba rääkida.

Vaata lähemalt
Akrüülist kaitseekraan teenindusletile

16.11.2021

2021 aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel olid kõikides Tallinna valimisjaoskondades kasutusel meie toodetud kaitseekraanid. Ekraanid freesisime akrüülklaasist. Komplekt koosnes 3 osast, mis ühendati kaitseekraaniks valimisjaoskonnas.

Vaata lähemalt
Teadetetahvlid aitavad infoga kursis püsida

20.09.2021

Kas sõnumi edastamine majarahvale on kogunemispiirangute tõttu keeruline? Ka koroonapiirangutega on võimalik hoonetes efektiivselt infot jagada.

Vaata lähemalt
Kuidas korraldada teavitus- ja reklaamikampaaniaid piirangute ajal?

07.09.2021

Reklaamikampaaniat saab edukalt läbi viia ka siis, kui viiruse pärast taas piirangud kehtestatakse.

Vaata lähemalt